OCT 29

Warunki dobrej spedycji

W dzisiejszych czasach świat staje się coraz mniejszy, a obrót gospodarczy pomiędzy podmiotami oddalonymi od siebie o setki kilometrów nie jest niczym dziwnym.

Często zamówienia dokonywane są drogą mailową, a kontrahenci nie widzą wcześniej ani siebie, ani zamawianego towaru.

Opisany powyżej stan rzeczy powoduje, iż coraz większym zainteresowaniem cieszą się przedsiębiorcy oferujący usługi spedycyjne. Polegają one na całkowitym zorganizowaniu transportu przesyłek. Do jego obowiązków należy nie tylko zorganizowanie transportu ładunków w dosłownym znaczeniu, ale również przygotowanie dokumentów spedycyjnych. Ceny takich usług są bardzo zróżnicowane i uzależnione od wielu czynników, takich jak na przykład odległość transportu, środek transportu(samochód, pociąg, statek), a nawet stałość współpracy pomiędzy spedytorem, a jego klientem.

Powszechną praktyką jest to, że firmy, które często korzystają z usług firm spedycyjnych i potrzebny jest im stały transport palet podpisują stałą umowę z jedną firmą spedycyjną, a ta codziennie o określonej godzinie przysyła do swojego klienta samochód, który odbiera wysyłane przesyłki.

Firmy spedycyjne to jednak nie tylko wielkie molochy, które zajmują się transportem wielotonowych przesyłek. Często ich głównym źródłem dochodu jest transport drobnicowy. Zaliczamy do niego przesyłki w postaci niewielkich paczek(jak na przykład kartony, skrzynki, worki). Często stanowi on nawet 90% wszystkich ładunków, którymi zajmuje się dany spedytor.

W naszej ocenie firmy, zajmujące się handlem (szczególnie przez internet) powinny zainteresować się ofertą firm spedycyjnych. Dzięki temu mogą sporo zaoszczędzić na wysyłkach towaru do klientów i dzięki temu obniżyć im ceny, co na pewno wpłynie korzystnie na obroty firmy i dochody przedsiębiorcy. Warto zawsze poszukiwać uprawnień!

W obiektywie

transport

logistyka

spedycja

usługi transportowe

Twój komentarz